ZÁPIS DO MATERSKEJ ŠKOLY

Na predprimárne vzdelávanie v materskej škole sa prijímajú deti v zmysle zákona č. 209/2019 Z. z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony (ďalej len „zákon č. 209/2019 Z. z.“) a v zmysle  § 3 vyhlášky MŠ SR č.306/2008 Z. z. o materskej škole na základe:

• písomnej žiadosti zákonného zástupcu
  • potvrdenia o zdravotnom stave dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorého súčasťou je aj údaj o povinnom očkovaní

Prednostne sa prijíma:

• dieťa, ktoré dovŕšilo piaty rok veku k 31.8.2022
  • dieťa s pokračovaním v plnení povinného predprimárneho vzdelávania

V prípade zvýšeného záujmu o prijatie detí do MŠ Jasenica, po prijatí všetkých detí, pre ktoré povinné predprimárne vzdelávanie  vyplýva zo zákona, sa bude postupovať nasledovne:

PREDNOSTNE SA BUDÚ PRIJÍMAŤ DETI:

• ktoré nedovŕšia do daného školského roka – konkrétne do 31.8. 2022 vek 5 rokov, aj napriek tomu ich zákonný zástupca bude žiadať o predčasné zaškolenie v danom školskom roku, pričom predloží so žiadosťou o prijatie aj písomný súhlas zariadenia CPPaP a dieťa má trvalý pobyt v spádovej obci
  • ktorých zákonný zástupca je samoživiteľ, alebo  je rodina v hmotnej núdzi
  • ktorých súrodenci sú už prijatí do MŠ Jasenica
  • ktoré nie sú doposiaľ prijaté do žiadnej materskej školy
  • a ostatné deti v závislosti od kapacity MŠ a to postupne:
  •         – deti, ktoré dovŕšia vek 5 rokov
  •         – deti, ktoré dovŕšia vek 4 roky
  •         – deti, ktoré dovŕšia vek 3 roky

Zápis sa bude realizovať v dňoch od 2 .5. 2022 – 13. 5. 2022 v pracovných dňoch od 10:30 – 12:00 hodiny.

Prihlášku si môžete vyzdvihnúť v materskej škole v pracovné dni od 25. 4. – 29.4. 2022. Poprosím na prihláške uviesť, či máte zriadenú elektronickú schránku. Rozhodnutia sa budú vydávať cez elektronickú schránku, alebo poštou do 30. 6. 2022 podľa platnej legislatívy.

Prihlášky sa odovzdávajú osobne v MŠ, vhodením do schránky na plote materskej školy,  poštou na adresu:

MŠ Jasenica 214,   Jasenica    018 17

Link na stiahnutie žiadosti do MŠ:

Žiadosť o prijatie do materskej školy