PREDPLAVECKÝ VÝCVIK

V ČASE OD 23.1. 2023 – 27. 1. 2023 BUDÚ DETI PLNIACE SI PPV/PREDŠKOLÁCI/ ABSOLVOVAŤ PREDPLAVECKÝ VÝCVIK DENNE V ČASE OD 10:00 – 12:00 hodiny NA PLAVÁRNI V POVAŽSKEJ BYSTRICI POD VEDENÍM  INŠTRUKTOROV.

CIEĽOM VÝCVIKU JE ODBÚRAŤ STRACH Z VODY, PODPOROVAŤ U DETÍ RADOSŤ Z HIER VO VODE, DOSIAHNUŤ U DETÍ ZÁKLADY SPLÝVANIA  – DIEŤA DOKÁŽE LEŽAŤ VYSTRETÉ NA HLADINE S PREDPAŽENÝMI RUKAMI, VYSTRETÝMI NOHAMI S NATIAHNUTÝMI ŠPIČKAMI A PONORENOU TVÁROU DO VODY. VÝCVIK SA REALIZUJE V MALOM BAZÉNE NA PLAVÁRNI.

ORGANIZÁCIA:

• príchod do MŠ ako v bežné dni
  • desiata o 8:30 hod.
  • odchod od MŠ pristaveným autobusom DORTRANS denne o 9:30 hod.
  • príchod na plaváreň, príprava detí do bazéna – prezliekanie do plaviek, sprcha
  • výcvik detí po skupinkách, hromadne – rozcvička na suchu, organizované aktivity v malom povrchovom bazéne, voľné hry a športové aktivity, sprcha, sušenie
  • postupné sušenie a obliekanie – občerstvenie vo vestibule plavárne
  • 12:00  – 12:15 hod. odchod pristaveným autobusom DORTRANS od plavárne v PB smer MŠ
  • obed cca o 13:00 hodine po žiakoch ZŠ
  • deti chodiace na obed – odchod domov cca 13:10, ostatné deti oddych na lehátkach ako v bežné dni

ČO POTREBUJE DENNE VAŠE  DIEŤA NA PREDPLAVECKÝ VÝCVIK:

• RUKSAK – OSUŠKA, PLAVKY, HYGIENICKÉ VRECKOVKY,MIKROTÉNOVÉ VRECKO NA MOKRÉ PLAVKY, ĽAHKÁ DESIATA-OVOCIE, SLADKOSŤ,/ niečo malé, ľahké,/ VODA VO FĽAŠI/nie krabičkový džús!/, HLAVNE DIEVČATÁ HREBEŇ, HLAVNE DIEVČATÁ KÚPACIA ČIAPKA.
  • DIEVČATÁ DOVIESŤ RÁNO DO MŠ S VYČESANÝMI VLASMI-COP, DRDOL
  • VŠETKY DETI MUSIA MAŤ ZIMNÚ ČIAPKU, ŠÁL-NÁKRČNÍK, TEPLÁKY
  • NEDÁVAJTE DEŤOM ŠLAPKY, ANI SUŠIČE NA VLASY, ŽIADNE HRAČKY ANI ŠPORTOVÉ POTREBY DO VODY – OKULIARE A PODOBNE

Chcem Vás všetkých ubezpečiť, že deti nebudeme nútiť do niečoho, čo sa im nebude páčiť. Nechceme dosiahnuť u nich strach z vody a podobne. Majte na pamäti, že deti sa bez prítomnosti rodičov správajú naozaj inak a často sa nechajú ovplyvniť kamarátmi a okolím. Hlavným zámerom je vytvoriť u detí nové kladné skúsenosti a zážitky.

Všetky deti plniace si PPV sú na predplavecký výcvik prihlásené automaticky. Ak by ste chceli ešte tento výcvik prekonzultovať, prípadne deti odhlásiť -nájdete ma v MŠ, alebo kontakt: 0948 898 806.

Súhlas s predplaveckým výcvikom vyjadríte podpisom informovaného súhlasu od 16. 1. 2023.

Cenu za výcvik vo výške 58 eur /1 dieťa plus doprava je v plnej výške hradená z dotácií na predškolákov z rozpočtu MŠ.